Szukaj
Close this search box.

Słodko-słodki kryształ, czyli patera na wypieki

Każdy uwielbia słodycze, szczególnie te domowe, których przyjemne aromaty rozprzestrzeniają się dookoła. Ciasta, ciastka, tartaletki, torty, muffiny, pierniki… wszystko to jest nieodłącznym elementem odświętnego stołu. Po obfitym obiedzie każdy z utęsknieniem czeka na deser, nierzadko jest to punkt kulminacyjny całego spotkania, dlatego tak ważne jest, aby prezentacja słodkości była na najwyższym poziomie. Huta Julia zmierza z pomocą i oferuje elegancką, ponadczasową paterę ze zjawiskowym kloszem z serii Linea.

kryształowa patera na ciasta

 

Kultowa seria Linea

Seria Linea charakteryzuje się rytmicznie powtarzającymi się, wertykalnymi szlifami. Falujące linie nadają kryształowi niezwykłej lekkości i elegancji. Kolekcja ta została zaprojektowana w latach 90 XX wieku przez znane i cenione małżeństwo projektantów: Aleksandra Puchałę i Reginę Włodarczyk-Puchałę. Linea obecnie jest stale rozszerza o coraz to nowsze elementy i… kolory! Szlify tej kolekcji niezwykle dobrze czują się w towarzystwie mocnej czerwieni czy głębokiego błękitu, czego dowodem są kolorowe owocarki  (które można zobaczyć tu, tutu).

kryształowa miseczka linea

kolekcja linea

Patera z kloszem – niezbędnik w każdym domu 

Okazji do świętowania w ciągu roku jest wiele; urodziny, imieniny, rocznice, święta, jubileusze czy choćby sukcesy prywatne i zawodowe. Celebracja najczęściej przybiera formę uroczystego obiadu bądź kolacji, a zwieńczeniem spotkania zawsze jest deser, przybierający różne postacie. Dlatego sam deser, jak i jego prezentacja, muszą być spektakularne. Patera na wyroby cukiernicze jest obowiązkowa w każdym domu, bo w końcu to na słodkości wszyscy najbardziej czekają.

stół świąteczny patera

kryształowa patera na ciasto ciasto czekoladowe kryształowa patera

Kryształowa patera z minimalistycznym kloszem

Seria Linea sukcesywnie powiększa się o kolejne produkty. Jesienią 2019 roku Huta Julia wypuściła zjawiskową kryształową paterę na porcelanowej nodze. Rytmiczne, falujące linie talerza subtelnie podkreślają urok ciast i ciasteczek, a mocna, minimalistyczna noga wykonana z porcelany dopełnia całą tę słodką kompozycję. Średnica talerza to 25 cm – jest to standardowy wymiar tortów czy innych okrągłych wypieków. Patera ta jest wysoka na 25,3 cm, dzięki czemu pięknie góruje na odświętnym stole.

Do patery dołączony jest minimalistyczny klosz z okrągłym uchwytem. Zadaniem klosza jest osłonięcie wypieków, a co za tym idzie – przedłużenie ich świeżości. Ponadto, klosz nadaje wytworności i elegancji, przypomina o dawnych kawiarniach i cukierniach, które znaliśmy w dzieciństwie. 

Patera z kloszem jest świetnym pomysłem na prezent świąteczny, szczególnie dla amatorów słodyczy! Kryształ, jako ponadczasowy, kultowy już materiał, sprawi radość nie tylko obdarowanej osobie, ale całemu otoczeniu! Paterę można kupić tutaj.

kryształowa patera linea

Udostępnij:

Inne posty