Domowe przyjęcie komunijne wymaga dużo wcześniejszych przygotowań. Na długo przed samą uroczystością warto mieć gotowy plan przygotowania komunii : wybór zaproszeń, przewidywana ilość gości, planowane menu i oczywiście miejsce na uroczystość. W końcu, Pierwsza Komunia Święta to wyjątkowy dzień dla dziecka i całej rodziny. Wspólne przygotowania do tego wydarzenia pozwolą w pełni przeżyć uroczystość Pierwszej Komunii Świętej i zapamiętać ją na długo. A nasze rekomendacje gwarantują stworzenie takiej aranżacji stołu komunijnego, który zapadnie w pamięć wszystkim gościom.
Komunia w domu czy komunia w restauracji?
Często urządza się przyjęcie komunijne w restauracji, ponieważ to organizator dba wtedy o menu, dekoracje i ewentualne atrakcje. Organizacja przyjęcia w domu nie jest łatwym wyzwaniem, ale na przyjęcie komunijne w swoim własnym domu wyda się zdecydowanie mniej, niż na zorganizowanie komunii w restauracji.
Organizacja przyjęcia komunijnego w domu sprawi, że to dziecko i jego wielki dzień będzie w centrum uwagi, pozwoli też na swobodę gości wprowadzając domowy, ciepły nastrój. Daje również możliwość eksperymentowania z ustawieniami stołu oraz dekoracjami, na co nie pozwoliłaby organizacja przyjęcia komunijnego w restauracji.
Jak przygotować domowe przyjęcie komunijne?
Przygotowanie domu na uroczystość komunijną nie jest trudne. Ważne, by ocenić możliwości lokalowe, zastanowić się nad tym, ilu gości zmieści się przy komunijnym stole, jak udekorować dom i co podać podczas przyjęcia. Bez względu na to czy planujemy gotować sami czy zamawiamy catering.
Przygotowanie listy gości i wykonanie próby stołu, pozwolą sprawdzić, czy wszyscy zaproszeni goście będą mieli wystarczająco dużo miejsca. Warto zastanowić się wspólnie z dzieckiem, z kim chcecie spędzić ten ważny dzień i wspólnie ustalić listę gości .
Jeśli w przygotowanej liście gości zaproszenie dostaną również dzieci, warto pamiętać o atrakcjach dla dzieci . Gry planszowe, kalambury z biblijnymi hasłami, wspólne tworzenie papierowych aniołków – to tylko kilka pomysłów na rozrywkę.
Planowanie komunijnego przyjęcia w domu
Ten szczególny dzień, w tym planowanie przyjęcia po komunii, wymaga wcześniejszej, dobrej organizacji: od stworzenia zaproszeń dla rodziny i znajomych, przez wybór dekoracji komunijnych, a kończąc na detalach, którymi udekorujemy dom oraz całe przyjęcie w domu, takich jak pudełeczka na drobne upominki dla gości czy dekoracji na tort komunijny .
Przynajmniej dwa tygodnie przed uroczystością trzeba zająć się zamówieniem tortu komunijnego oraz przemyśleć rodzaj dekoracji. Na rynku można znaleźć coraz więcej dekoracji komunijnych, dlatego warto zdecydowanie wcześniej wybrać styl aranżacji: świeże kwiaty, balony komunijne, serwetki, świece czy kryształ na stole – wszystkie te elementy pozwolą świętować komunię w uroczysty sposób.
Komunia w domu na 20 osób – jak przygotować?
Przygotowania do komunii w domu na 20 osób mogą być przyjemnym i satysfakcjonującym doświadczeniem. Oto kilka kroków, które pomogą Ci zorganizować przyjęcie na 20 osób, udekorować dom i stworzyć niezwykłe przyjęcie w domu.
Po pierwsze, stwórz listę gości. Określ budżet. Zastanów się, ile chcesz wydać na jedzenie, dekoracje, rozrywkę i inne elementy przyjęcia. Wyślij zaproszenia na komunię minimum 4 tygodnie przed planowaną uroczystością.
Przemyśl dekorację stołu komunijnego. Stół powinien być nakryty białym obrusem i ozdobiony kwiatami, świecami i innymi dekoracjami, takimi jak kryształowe świeczniki czy wazony z kwiatami. Pamiętaj, dekoracja stołu komunijnego przyciąga wzrok gości najbardziej.
Wybierz dekoracje na komunię i obowiązkowo ozdób nimi dom. Wybór dekoracji komunijnych powinien nawiązywać do dekoracji stołu komunijnego. Wybierając dekoracje na komunię możesz postawić na ozdoby z komunijnym motywem przewodnim lub jednolite, pastelowe kolory.
Przemyśl menu komunijne i ustal dania. Możesz zdecydować się na tradycyjne potrawy, takie jak rosół, kotlety schabowe i ziemniaki, lub na bardziej niecodzienne menu. Przygotuj jedzenie lub zamówić catering. Nie zapomnij o deserze. Tort komunijny lub inne ciasto komunijne to obowiązkowy element przyjęcia, który należy eksponować na odpowiednio dobranej paterze!
Dobrym pomysłem jest wyeksponowanie miejsca na tort komunijny. Jeśli obawiasz się, że na stole będzie mało miejsca, przygotuj pomocniczy stolik. Udekoruj miejsce wokół niego girlandami z kwiatów, balonów czy delikatnych rozet z bibuły. Stwórz kącik komunijny. Możesz stworzyć kącik z pamiątkami po Pierwszej Komunii Świętej Twojego dziecka. Zrób zdjęcia. Uwiecznij ważne momenty uroczystości komunijnej na zdjęciach.
Jakie menu na komunię? Raj dla podniebień małych i dużych!
Samodzielnie przygotowywane menu na komunię w domu jest dużym wyzwaniem organizacyjnym. Warto jednak pamiętać, że menu komunijne domowe nie musi być wyszukane i przypominać tego z restauracji. Tradycyjnie, przygotowuje się obiad komunijny, ale zamiast oklepanych dań, zaproś na stół fantazję! Przygotuj mini burgery w kształcie aniołków, tartinki z kolorowym twarożkiem i łososiem, szaszłyki owocowe z ananasem i truskawkami. Na deser królować może biały tort z anielskimi dekoracjami lub muffinki ozdobione chmurkami z kremu.
Jak udekorować dom na komunię w domu?
Zaczaruj dom! Zamiast dekoracji z supermarketu, sięgnij po tiul i organzę. Stwórz delikatne girlandy z białych kwiatów i złotych wstążek. Niech na ścianach pojawią się anielskie skrzydła z papieru, a na stole królują kryształowe świeczniki i świeże bukiety. Takie dekoracje na komunię na pewno zachwycą wszystkich z listy gości.
Zaangażuj dziecko w planowanie i dekorowanie domu. Przygotuj kącik do pamiątek komunijnych i prezentów. Stwórz księgę gości, w której każdy może wpisać życzenia dla dziecka. Możesz również przygotować drobne podziękowania dla gości, na przykład własnoręcznie wykonane drobne upominki lub zapakowane kawałki ciasta komunijnego z przyjęcia.
Pamiętaj o symbolach religijnych, które podkreślą charakter uroczystości. Postaw na krzyżyk komunijny wykonany z kryształu lub figurkę anioła. Możesz też rozłożyć krótkie karteczki z cytatami z Pisma Świętego lub personalizowane winietki z imionami gości ozdobione kryształowymi perełkami.
Dekoracja stołu komunijnego w domu
Uroczystość pierwszej komunii w domu wymaga dopracowania każdego detalu, a stół komunijny odgrywa tu kluczową rolę. Jak go zaaranżować, by zachwycał elegancją i podkreślał doniosłość okazji? Wybierz kryształowe naczynia, które dodadzą blasku i stworzą niepowtarzalną atmosferę!
Podstawą aranżacji niech będzie biały obrus o delikatnym połysku. Na niego połóż bieżnik lub subtelną koronkową serwetę. Dodatkowy szyk wprowadzą kryształowe wazony wypełnione świeżymi kwiatami, np. białymi liliami lub konwaliami.
Tradycyjny czy nowoczesny stół komunijny?
Uroczystość komunijna to nie ślub. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by nieco złamać konwencję, odejść od dominującej bieli łączonej ze złotem i przygotować dekorację na stół komunijny w nowoczesnym stylu. Kolorowy kryształ w pastelowych odcieniach niebieskiego i różowego wprowadzi romantyczny klimat w aranżacji stołu komunijnego. Te kolory pięknie komponują się z bielą, naturalnymi kwiatami i same w sobie są niezwykłymi dekoracjami na komunię.
Kryształowe akcenty i dekoracje stołu komunijnego
Obok talerzy każdego gościa postaw kryształowe kieliszki i szklanki o finezyjnym szlifie. Do serwetek dołącz eleganckie kółeczka z kryształowymi zawieszkami. Na stole rozstaw kryształowe świeczniki o różnych wysokościach, a w nich smukłe, białe świece. Blask kryształu pięknie odbije się w płomieniach, tworząc magiczną atmosferę.
Do serwowania potraw używaj kryształowych miseczek, pater na owoce i komunijne ciasta. Jeśli jest miejsce na stole na tort komunijny, to ustaw go centralnie na stole, na pięknej kryształowej paterze. Napełnij kryształowe małe szklanki napojami, np. lemoniadą lub kompotem. W bombonierkach serwuj świeże owoce i przekąski.4
A może komunia w ogrodzie?
Jeśli szukasz wyjątkowego sposobu na świętowanie komunii , dlaczego nie spróbować zrobić tego w ogrodzie? W maju często jest już ciepło, więc spokojnie możesz zorganizować przyjęcie komunijne w ogrodzie. Wykorzystaj różne dekoracje ogrodu i na stół – i zamień ogród w zachwycającą krainę.
Przygotuj dekoracje ogrodu – lampiony, girlandy, kryształowe zawieszki. Na stole komunijnym królować powinny kryształowe patery z owocami, ciasteczkami i innymi słodkościami. Do podawania przekąsek i dań głównych użyj kryształowych miseczek i półmisków.
Ciasto komunijne umieść na kryształowym paterze, a do jego dekoracji wykorzystaj imitującą perełki dekoracje ciasta. Nawet zwykła woda podana w kryształowych karafkach nabierze magicznego charakteru.
Aranżacja komunijnego stołu pełnego kryształowego błysku
Komunia w domu na 20 osób i więcej może być niezapomnianym wydarzeniem. Domowe przyjęcie komunijne pozwoli świętować komunię w niezwykły sposób, zwłaszcza jeśli odpowiednio wcześnie zaczniemy przygotowania do komunii.
Przygotowanie domu, wybór menu na komunię, zaplanowane dekoracje domu i stołu, przemyślane atrakcje komunijne – nie wymaga jakiegoś niezwykłego planu organizacji. Wystarczy odrobina kreatywności, szczypta miłości i garść dobrych chęci! To przepis, który połączony z kryształowymi naczyniami od Julii, stworzy niezwykłe zaaranżowany stół na przyjęcie 20 osób – i więcej. Oraz – co najważniejsze – niezapomniane wspomnienia!