Szukaj
Close this search box.

Kolekcja HopOnTop zaprasza do zabawy

Kolekcja HopOnTop to niezwykły projekt Huty Julia powstały we współpracy z Magdą Gazur, projektantką na co dzień związaną ze znanymi i cenionymi na świecie naczyniami ceramicznymi produkowanymi w Manufakturze w Bolesławcu.

Magda przeniosła swoje doświadczenia związane z formami ceramicznymi i dekoracją stempelkową na nowy materiał – szkło kryształowe. Dzięki temu kolekcja HopOnTop jest inna od dotychczasowych kolekcji Huty Julia. Balansując pomiędzy tradycyjnym rzemiosłem, a nowoczesnym wzornictwem, HopOnTop na nowo definiuje klasyczny do tej pory wizerunek szkła kryształowego.

 

HopOnTop – nalej, nasyp, nałóż, przechowaj

HopOnTop to grupa naczyń, których funkcję możemy odkrywać na nowo. Nowe kształty, nowy szlif, nowe funkcje. Cała kolekcja zaprasza do swobodnej zabawy na stole i wokół niego, tym samym wprowadzając tradycję zdobionego szkła i jego szlachetność w naszą codzienność. By sprowokować radość odkrywania i używania szkła kryształowego, zapraszamy: nalej, nasyp, nałóż, przechowaj… Rób to, co podpowiada Ci wyobraźnia!

kolekcja hopontop

HopOnTop – celebracja posiłków i dobra zabawa

Stół to serce domu. To tutaj tętni życie, a kolory, struktury i zapachy łączą się w apetyczną całość.  Stół to miejsce zjednoczenia, jest celebracją przyjaźni, bliskości i miłości. Silna potrzeba budowania więzi i spędzania czasu w otoczeniu innych ludzi była inspiracją dla tego projektu. HopOnTop zaprasza do dobrej zabawy, nie tylko od święta, ale na co dzień. Kryształowa butla oraz szklanki nie nadają się do zamykania w kredensie i trzymania na specjalne okazje. Ta kolekcja wskakuje na stół, by towarzyszyć nam każdego dnia – przy śniadaniu, obiedzie i kolacji. 

magda gazur

HopOnTop – niestandardowe formy i delikatny szlif  FENN 

W kolekcji HopOnTop znajdują się dwie butelki  smukła i podłużna o pojemności 335 ml oraz szeroki i beczułkowata o pojemności 1 litr. Obie formy mogą pełnić różne funkcje: karafki na wodę, kompot czy wino, ale sprawdzają się równie znakomicie w roli wazonów. Do butelek zaprojektowane zostały geometryczne, niestandardowe formy szklanek, kieliszków, talerzyk oraz miseczka, które formami zachęcają do zabawy funkcją i korzystania z naczyń w dowolny sposób.  

Kolekcję HopOnTop wyróżnia subtelny i nowoczesny szlif FENN, przypominający swoim kształtem łzę deszczu niesionego wiatrem z karkonoskich gór. Podłużne, regularne formy szlifu tworzą harmonijny wzór na krysztale i idealnie oddają tradycję kryształowego szklarstwa połączonego z nowoczesnym designem.

hopontop

hop on top

HopOnTop – uwolnij kryształy z kredensów!

Era chowania kryształowych naczyń do kredensów już dawno minęła. Huta Julia we wszystkich swoich projektach pokazuje, że szkło kryształowe to materiał idealny w codziennym użytkowaniu, a kolekcja HopOnTop jest tego najlepszym przykładem. Zabawa funkcją, wielozadaniowość kształtów, błysk szlifu..wszystko za co kochamy kryształ, bo dodaje blasku naszej codzienności. Dlatego apelujemy: dajcie się ponieść tej zabawie i zaproście kolekcje HopOnTop do swoich domów i mieszkań! Łączcie kolekcje, wzory, kolory i materiały. Dowolnie i co tylko chcecie: nalejcie, nasypcie, nałóżcie… i  dobrze się przy tym bawcie! 

 

Udostępnij:

Inne posty