Szukaj
Close this search box.

Aranżacja świątecznego stołu

Stół to miejsce, które łączy ludzi, w dosłowny i przenośmy sposób. Przy stole, szczególnie świątecznym, tworzą się historie i nowe opowieści. Świąteczny stół  buduje więzi, pielęgnuje relacje i pozwala wspólnie celebrować. To, co jest najważniejsze przy stole, to atmosfera, a na nią wpływają nie tylko starannie przygotowane dania, ale również cały aranżacja. W artykule podpowiemy, jak zaaranżować stół świąteczny, by cieszył oczy i budował świąteczny klimat.

Stół świąteczny to szaleństwo różnorodności: łączmy szlify i kolekcje!

Stół świąteczny, tak jak zasiadający wokół niego goście, powinien być różnorodny. Bogaty we wzory, kształty, kolory, dlatego zachęcamy, aby odważnie łączyć ze sobą różnorodne kryształowe kolekcje. Połączenie tradycyjnych szlifów z kolekcji Ananas czy Młynek z nowoczesnymi –  takimi jak Linea czy Alium – stworzy stół niebanalny i ciekawy!

Dodaj trochę koloru na stół świąteczny

Szkło kryształowe najczęściej występuje w bezbarwnej postaci, jednak znakomicie sprawdzi się również w kolorze. Oferta różnorodnych odcieni jest u nas bardzo bogata – wachlarz możliwości, pozwoli ożywić stół świąteczny. W asortymencie Julii znajdziecie zarówno pastelowe kolory – jak np. inspirowana letnimi posiłkami w ogrodzie Veranda, czy też bardziej odważne, głębokie kolory, które nanieśliśmy na miseczki Linea.

Szkło lubi towarzystwo innych materiałów

Stół świąteczny jest bogaty w tradycyjne i nowoczesne potrawy, które muszą być na czymś serwowane. Szkło kryształowe uwielbia towarzystwo ceramiki i porcelany, jeśli chodzi o zastawę. Natomiast w szerszym kontekście, kryształ znakomicie odnajduje się we wnętrzach tradycyjnych, w których króluje drewno i ciepłe kolory, a także w tych bardziej współczesnych, surowych, minimalistycznych, gdzie znajdziemy beton, metal i przygaszone kolory.

 

Dodaj trochę blasku: połóż świece na stół świąteczny

Świece  potrafią stworzyć niesamowity klimat. Dają ciepło i światło, a ponadto roznoszą w pomieszczeniu subtelne wonie. Świece zapachowe Julii, posiadające 100% naturalny, wosk sojowy, inspirowane były różnymi zakątkami świata. Zarówno kompozycje zapachowe, jak i samo szkło, odwzorowują głośne uliczki Nowego Jorku czy też szum wiatru norweskich fiordów.

 

Dekoracje na stół świąteczny obowiązkowe!

Rośliny, kwiaty, wiązanki, stroiki, bombki, suszone kwiaty, świeczniki – wszystko mile widziane na świątecznym stole! Estetyczne serwetki oraz obrus to również punkt obowiązkowy. W Święta Bożego Narodzenia znakomicie sprawdzają się dodatki oraz kompozycje kwiatowe w odcieniach głębokiej zieleni, czerwieni czy też żółci. Nie zaszkodzi też dodać trochę blasku, układając na stole srebrne lub złote elementy.

 

Udostępnij:

Inne posty