Szukaj
Close this search box.

Stół wielkanocny – porady i wskazówki

Wielkanoc zbliża się dużymi krokami, więc warto pomyśleć o aranżacji świątecznego stołu. Przygotowaliśmy dla Was zestaw porad i wskazówek, które pomogą stworzyć niesamowitą atmosferę na stole i wokół niego. Pokażemy również, jak łączyć szkło kryształowe z innymi materiałami oraz jak dobierać do siebie szlify.

huta julia stół wielkanocny

Aranżacja stołu Wielkanocnego: nie bój się łączyć materiałów!

Szkło szlifowane bardzo lubi towarzystwo innych materiałów, takich jak porcelana, ceramika czy kamionka, jak i tych bardziej nowoczesnych. Kryształ znakomicie odnajduje się również w materiałach stosowanych we wnętrzach, zarówno tych klasycznych, takich jak drewno, jak i bardziej współczesnych – beton, szkło, metal. 

stół wielkanocny

Nie bójmy się eksperymentować z materiałami na stole. Łączmy je tak, aby razem tworzyły różnorodną kompozycję, bogatą w rzemieślniczy kunszt. Zintegrujmy szklane naczynia z porcelanową zastawą, ozdóbmy stół drewnianymi paterami, ustawmy ceramiczne filiżanki. Bawmy się! Przy takiej organizacji wielkanocnego stołu na pewno pomocna będzie kolekcja Polski Stół

Kolekcja Polski Stół

 

Stół Wielkanocny i świece zapachowe: atmosfera gwarantowana

Świece zapachowe to produkty do zadań specjalnych. Ich subtelne aromaty roznoszą przyjemną woń w powietrzu, ale oprócz tego, sama kryształowa oprawa oraz blask ognia mogą stworzyć jeszcze lepszy klimat. Szkło uwielbia światło, zarówno naturalne, jak i sztuczne. Świetlne refleksy przepięknie tańczą na szklanych powierzchniach naczyń, a w słoneczny dzień możemy cieszyć oko tęczowymi wzorami na ścianach czy stołach. 

Świece od Julii

Kolekcja świec Julii jest niezwykle bogata. Posiadamy cały wachlarz kolorów, wzorów i kompozycji zapachowych. Każda świeca inspirowana jest różnymi zakątkami świata. Postanowiliśmy zamknąć w krysztale miejsca, które nas inspirują i oferują coś unikatowego, niezależnie czy są to bezdroża północy  – tak jak świeca Oslo – czy głośne ulice miast (Świeca Rio i New York). 

huta julia
Świeca Casablanca

Stół Wielkanocny uwielbia różne szlify!

Szkło kryształowe to bardzo wdzięczny materiał, który zezwala na szaleństwo na świątecznym stole. Właściwie nie istnieją żadne reguły łączenia szlifów – jedynym ograniczeniem jest Wasza wyobraźnia! Są natomiast dwie szkoły, które zauważyliśmy; niektórzy lubią łączyć wzory z podobnej grupy, np. klasyczne szlify lub takie, które mają podobne formy (np. linearne czy geometryczne). Druga szkoła zaś mówi o absolutnej swobodzie i łączeniu wzorów dokładnie tak, jak podpowiada Wam serce! 

Kolekcja Veranda

Macie ochotę połączyć klasyczny Młynek z minimalistycznym szlifem Aeris? Nie ma sprawy! Wolicie jednak zestawić go z innym tradycyjnym wzorem? Bez problemu! Wystarczy wówczas sięgnąć po szlif Ananas

Poniżej przedstawiamy przykłady, jak można łączyć wzory na jednym stole.

huta julia

huta julia linea

Jak rozświetlić Wielkanocny stół? Dodajcie trochę koloru!

Szkło barwione z kolekcji Linea cieszy się dużą popularnością. W ofercie Julii znajdziecie głębokie i ciemne kolory, delikatne i pastelowe oraz energiczne i neonowe. Kolorowe naczynia ubarwiają nawet codzienną aranżację, czyniąc ją świąteczną! 

stół wielkanocny

 

Desery Wielkanocne. Jak je serwować? 

Wielkanoc kojarzy się ze wspaniałymi wypiekami; baby, babeczki, mazurki, serniki, makowce, paschy, sękacze… Na samą myśl aż kubki smakowe pracują inaczej! Deser jest zwieńczeniem świątecznego śniadania, zatem zasługuje na specjalne wyróżnienie. I z pomocą nadchodzi szkło kryształowe! Kryształowa patera to jeden z najchętniej kupowanych produktów. Przepiękny talerz z wyraźnym, falistym szlifem, majestatycznie opada nad porcelanową nogą. 

Udostępnij:

Inne posty