Szukaj
Close this search box.

Nowe elementy kolekcji Polski Stół

Nadszedł moment, w którym możemy już oficjalnie ogłosić, iż w regularnej sprzedaży ukazały się właśnie, najnowsze, niedostępne nigdzie wcześniej elementy kolekcji POLSKI STÓŁ. Rozbudowana kolekcja pozwala na dowolne konfigurowanie elementów i stworzenie własnej, niemalże „skrojonej na miarę”, pełnej zastawy stołowej.

Zanim jednak o nowościach – kilka słów przypomnienia o samym projekcie. POLSKI STÓŁ to współpraca trzech dolnośląskich producentów: Huty Szkła Kryształowego Julia z Piechowic, Manufaktury w Bolesławcu i Porcelany Kristoff z Wałbrzycha. Firmy te połączyły swe siły w roku 2015, tworząc koncept spójnej wzorniczo zastawy stołowej, wykonanej z trzech różnych i pozornie nie pasujących do siebie materiałów: kryształu, kamionki i porcelany.

Za ideą tego niezwykłego projektu stało przekonanie, że warto przywrócić na nowo do łask tradycyjne rzemiosło, łącząc różnorodność i specyfikę każdego materiału z unikalnym wzornictwem. Trzy dolnośląskie fabryki stworzyły zatem kolekcję, która powstała w wyniku współpracy projektantów: Sebastiana Pietkiewicza (Huta Julia), Magdaleny Gazur (Manufaktura Bolesławiec) i Michała Roja (Porcelana Kristoff) oraz wzajemnego poznawania technologii produkcyjnych i tradycyjnych metod ręcznie wykonywanych dekoracji: szlifowania w krysztale, stempelkowania na kamionce oraz zdobienia porcelany.

Produkty powstałe pod szyldem POLSKI STÓŁ miały swoją oficjalną premierę podczas Łódź Design Festival 2015, gdzie spotkały się z dużym zainteresowaniem. Następnie, 3 zestawy kolekcji (dwa śniadaniowe i jeden deserowy) trafiły do regularnej sprzedaży u każdego z producentów i w wybranych punktach w Polsce. Zestaw Śniadaniowy 1 został nawet wyróżniony w prestiżowym plebiscycie MUST HAVE selected by Łódź Design Festival 2016. Szybko okazało się także, iż klienci liczą na możliwość zakupu również pojedynczych elementów z każdego zestawu i dalszą rozbudowę kolekcji. Dlatego też, na początku roku 2017, każda z firm zdecydowała się na „uwolnienie” wyrobów z każdego zestawu, umożliwiając ich osobną sprzedaż.

Postarano się również o rozbudowę asortymentu, w związku z czym teraz, czyli od czerwca 2017 roku, w sprzedaży ukazały się całkiem nowe wyroby wchodzące w skład kolekcji Polski Stół, funkcjonujące jako samodzielne elementy, które można dowolnie konfigurować. Nowe wyroby kupować już można oddzielnie w sklepach online poszczególnych producentów. Wyroby kryształowe produkcji Huty Julia, dostępne są zarówno w sklepie firmowym w Piechowicach, jak i w sklepie online.

Na nowe elementy kryształowe kolekcji Polski Stół składają się:

  • kieliszki do wódki,
  • pucharek do lodów,
  • owocarka,
  • bombonierka,
  • karafka,
  • miodownica.

Udostępnij:

Inne posty

Z czym pic whiskey

Z czym pić whisky – najlepsze drinki koneserów

Whisky to napój, który od lat cieszy się niezmienną popularnością wśród miłośników trunków z całego świata. Jednak, aby w pełni docenić bogactwo smaku whisky, warto wiedzieć, z czym najlepiej ją pić oraz jakie drinki stanowią prawdziwy majstersztyk dla koneserów tego trunku.

Zobacz więcej