Szukaj
Close this search box.

Najważniejsze trendy w szkle i krysztale

Świat szkła i kryształu nie podlega krótkim, krotochwilnym modom. Eleganckie, zakotwiczone w tradycji rzemieślniczej kryształowe zdobienie, odkrywa piękno szlifu i koloru prezentując nieprzemijające piękno – czasem minimalistyczne, czasem bogato zdobione – zawsze zachwycające, bo podążające za najważniejszymi, trwałymi trendami.

Bogactwo wyrazistych kolorów i biżuteryjnych szlifów

Kolor, kolor i jeszcze raz kolor! Kolor w krysztale długo torował swoją drogę na nasze współczesny stoły. Popularny w królewskich zastawach w XIX wieku, ceniony na całym świecie – w  Polsce był prawie niezauważalny, ze względu na olbrzymią popularność przeźroczystego kryształu, zwanego przez nas „białym”. A tymczasem mocne, głębokie kolory: czerwieni, ultramaryny, burgundu, butelkowej zieleni i maślanej żółci – połączone ze zdobnym, wyrazistym szlifem – stały się ponownie niezwykle modne. Królewski kolor wrócił !

Kolorowe kolekcje z Huty Julia pięknie komponują się we wnętrzach  inspirowanych stylem glamour oraz eklektycznym, który personalizujemy poprzez unikalne, kolorowe, wyraziste przedmioty. W każdym przestrzeni, pełnej historii i emocji, nasze kolorowe, szklane i kryształowe kolekcje,  będą gwiazdą stołu i towarzyskich spotkań.

Kolorowe kieliszki z Huty Julia

Kolorowy, kryształowy kieliszek z Huty Julia
Kolekcja Ananas

Quiet Luxury – codzienne piękno kryształu

Wnętrza 2024 roku zdominował całkowicie nowy nurt wnętrzarski – Quiet Luxury. Ten wyrafinowany styl czerpie inspirację z klasycznej elegancji, ale ją na nowo interpretuje. Quiet Luxury odchodzi od ostentacyjnej dekoracyjności, na pierwszym planie umieszczając delikatność, spokój i subtelność. Przede wszystkim akcentuje jakość, a nie ilość. To styl, który łączy w sobie prostotę form z szacunkiem do natury, akcentując elegancję w skromności. Wnętrza aranżowane w tym stylu charakteryzują się jasnymi, neutralnymi kolorami, naturalnymi materiałami, oraz funkcjonalnością. To przede wszystkim starannie dobrane detale, akcesoria oraz subtelne dodatki – stworzone z najwyższej jakości materiałów. Subtelne w swojej elegancji, nie epatują bogactwem wzorów, ale spokojnym, wyrafinowanym komfortem. Elegancki minimalizm.

Kryształowa kolekcja Polski Stół
Kolekcja Polski Stół
Kolekcja Linea z Huty Julia
Kolekcja Linea

Powrót do natury

Od kilku lat nadal jednym z popularniejszych trendów jest fascynacja naturą i otaczającym nas środowiskiem. Paleta barw inspirowanych ziemią, łączenie kryształu z drewnem i kamieniem, szlify interpretujące motywy liści, fal, kwiatów. Naszą źródłem inspiracji jest to co nas otacza – przepięknie Karkonosze. Jednak nie tylko estetyczne nawiązania do przyrody są dla nas istotne. Nasza produkcja nie ma odpadów. Niektóre z kolekcji Julii powstają w wyniku przetworzenia dostarczanych lokalnie fragmentów szklanych naczyń, które trafiają do gorącego hutniczego pieca. W ten sposób ze zniszczonego tworzymy nowe.

Kryształowe świeczka z kolekcji Karkonosze Huty Julia
Kryształowa świeca Karkonosze

 

Kolekcja Polski Stół od Huty Julia
Kolekcja Polski Stół

Pionowa rytmika szlifu czyli szkło ryflowane

W ostatnim czasie szkło ryflowane, dekorowane minimalistycznymi, pionowych szlifach, przeżywa swój renesans. Czy wiecie, że awangardowa na swoje czasy, kryształowa kolekcja Linea – pełna subtelnego ryflowania –  ma już 50 lat? Zaprojektowana przez małżeństwo projektantów związanych z Hutą Szkla Kryształowego Julia: Reginę Włodarczyk – Puchałę i Aleksandra Puchałę – jest naszym evergreenem. Zachwyca niezmiennie od kilku dekad, nie tylko wiebicieli stylu vintage i kolekcjonerów kryształu. Minimalistyczny rytm, tworzący szkło ryflowane,tylko teoretycznie wygląda na prosty. Tak naprawdę wymaga bardzo wysokich kompetencji od szlifierzy. I tworzy niezwykłe, emanujące subtelną elegancją kryształowe kolekcje Julii, takie jak Metropolis czy Linea.

ryflowana kolekcja Linea od Julii
Kolekcja Linea
Ryflowane kryształowe kolekcje od Julii
Kolekcja Linea

Mix and Match

Mix and Match to trend od wielu lat znany i funkcjonujący przede wszystkim w modzie. Nagradza wolność łączenia kolekcji i form, kształtów i kolorów oraz swobodę odkrywania funkcji. To eksperymentowanie, które sprawia frajdę. Mix and Match to różne motywy szlifu na stole, miksowanie kształtów, zabawa kolorem. Po to, by wyrazić naszą radość, kreatywność w tworzeniu kompozycji, unikalność i niepowtarzalność. Bo każda chwila powinna być wyjątkowa! Wszystkie kolekcje Julii możesz zestawiać jak chcesz i kiedy chcesz. Kto powiedział, że świeczniki najlepiej pasują do stołu jesienią i zimą? Czy można wiele kryształowych naczyń potraktować jak pojemniki na kwiaty? Pewnie! Twoje zasady, twój świat! Baw się nim i czerp radość z aranżacji i eksperymentowania.

Kryształowe świeczniki z Huty Julia

Kryształowe wazony z Huty Julia

Udostępnij:

Inne posty

Letnie przyjęcie w ogrodzie – ciekawe przepisy

Słońce leniwie leniwie przesuwa się po niebie, a ciepły letni wiatr muska twarze. To idealny czas na imprezę w ogrodzie, która na długo pozostanie w pamięci gości. Aby nadać jej wyjątkowy charakter, pora sięgnąć po kryształ i kilka naszych ciekawych przepisów.

Zobacz więcej

Kreatywny Dzień Dziecka z Julią

Masz już pomysł co podarujesz swojemu dziecku w prezencie na Dzień Dziecka? Wolisz uniknąć kupowania  kolejnych zabawek, bo uważasz, że najlepszym prezentem jest kreatywne spędzenie tego dnia razem? Mamy dla Ciebie gotowe rozwiązanie i kilka pomysłów, jak możecie ten dzień świętować wspólnie w Hucie Julia!  

Zobacz więcej