Szukaj
Close this search box.

Must Have 2020: pojemnik z deklem

 

pojemnik kryształowy

Kryształ i drewno – czyli pojemnik na miarę dzisiejszych przestrzeni

Kochamy szkło kryształowe, sami z resztą dobrze o tym wiecie. Lubimy rozpieszczać nasze produkty, łącząc je z różnymi materiałami. Kryształ świetnie czuje się w towarzystwie ceramiki, porcelany, kamienia i oczywiście drewna. Elżbieta Pietkiewicz-Trzewiczek połączyła chłodny kryształ z ciepłym drewnem bukowym – oba materiały zamknęła w pięknych, foremnych pojemnikach, które tylko czekają, aż ktoś je zapełni. 

Buk, jako materiał, został wybrany nieprzypadkowo.  Formy do produkcji szkła są wykonane z drewna… bukowego oczywiście! Duet kryształ-buk jest niemal nieodłączny! Zarówno część szklana, jak i drewniana zostały wykonane od początku do końca ręcznie. 

 

Trzy szlify, dziesiątki możliwości

Pojemnik kryształowy występuje w trzech wzorach. Każdy szlif opowiada inną historię, a równocześnie wszystkie wzory zachęcają do zajrzenia do środka pojemnika. W naszej ofercie możecie wybrać dowolną liczbę pojemników – każdy wzór można kupić oddzielnie. To, czy chcecie łączyć wzory czy zaprosić do swojego domu tylko jeden, zależy całkowicie od Was. 

Pierwszy wzór to minimalistyczna, szeroka krata, którą tworzą otwarte trójkąty. Szlif ten jest prosty, geometryczny, klasyczny. Pojemnik z tym wzorem można kupić tu [klick].

pojemnik huta julia

Druga propozycja jest już bardziej bogata. Zdobienia tworzą mniejsze i większe trójkąty, które układają się w gęstą siatkę. Pojemnik z tym wzorem można kupić tu [klick].

huta julia kryształowy pojemnik z drewnianym deklem

Trzeci szlif powstał z myślą o amatorach symetrii i harmonii – wzór ten tworzą regularnie rozłożone kwadraty. Pojemnik z tym wzorem można kupić tu [klick].

nagroda must have

Pojemnik na domowe skarby, czyli jak go używać? 

Pojemniki mogą być wykorzystywane na różne sposoby. I niech tutaj Wasza wyobraźnia Was nie ogranicza! Pojemnik świetnie sprawdzi się zarówno w kuchni, przechowując zioła, jak i w łazience. Jest też świetnym sposobem na organizację biżuterii. My przechowujemy w tych pojemnikach aromatyczne herbaty sypane oraz zioła i przyprawy. Tutaj szczególnie polecamy zioła z Doliny Bobru, rosnące w otulinie Parku Krajobrazowego Doliny Bobru. Dzięki silikonowej uszczelce od wewnętrznej strony dekla, nasze sypkie produkty nie tracą świeżości. 

nagroda must have

nagroda must have 2020

Nagroda Must Have 2020

Kryształowe pojemniki z bukową pokrywą otrzymały w tym roku prestiżową nagrodę Must Have, przyznawaną przez Łódź Design Festival. Ręcznie tworzone mini dzieła sztuki użytkowej zostały docenione w świecie designu. 

Udostępnij:

Inne posty

Z czym pic whiskey

Z czym pić whisky – najlepsze drinki koneserów

Whisky to napój, który od lat cieszy się niezmienną popularnością wśród miłośników trunków z całego świata. Jednak, aby w pełni docenić bogactwo smaku whisky, warto wiedzieć, z czym najlepiej ją pić oraz jakie drinki stanowią prawdziwy majstersztyk dla koneserów tego trunku.

Zobacz więcej