Szukaj
Close this search box.

MUST HAVE 2017 dla kolekcji BLANCA i ŁATKI!

Z nieukrywaną przyjemnością informujemy, iż aż dwie nasze kolekcje otrzymały prestiżowe wyróżnienie MUST HAVE selected by Lodz Design Festival 2017! Najnowsza kolekcja BLANCA, projektu Elżbiety Trzewiczek-Pietkiewicz i Sebastiana Pietkiewicz oraz kieliszki z kolekcji ŁATKI, projektu Sebastiana Pietkiewicza to nasi tegoroczni laureaci, którzy znaleźli się w gronie 75 produktów wyróżnionych znakiem jakości MUST HAVE.

Do tegorocznej edycji konkursu zgłoszonych zostało aż 350 produktów, zaproponowanych zarówno przez projektantów i producentów, jak i przedstawicieli Rady Ekspertów, w skład której w tym roku weszli znani w branży dziennikarze i specjaliści z zakresu wzornictwa.

Nam pozostaje już w takim razie cieszyć się z sukcesu marki Julia oraz naszych projektantów Eli i Sebastiana oraz oczekiwać na uroczystą galę rozdania statuetek, która odbędzie się 7 października, w trakcie Łódź Design Festival. BLANCA I ŁATKI zaprezentowane zostaną również na wystawie must have, towarzyszącej tegorocznej edycji Festiwalu ŁDF, w Centrum Festiwalowym ART_Inkubator na Tymienieckiego 3 w dniach 03.-08.10.2017 r.

Tymczasem, pozostawiamy Państwa z krótkim opisem naszych nagrodzonych kolekcji:

ŁATKI – kolekcja jest zaprzeczeniem tradycyjnego myślenia o szkle kryształowym, sprawia wrażenie chaosu, który jest dla kontrastu zneutralizowany tradycyjną formą kieliszka czy karafki. Jest to jednak nieład kontrolowany. Łatki na każdym z produktów są unikatowe, ponieważ nie powtarzają się w tej samej konfiguracji na innym produkcie, ale w zestawieniu np. 6 sztuk kieliszków, tworzą spójny komplet.

Projekt: Sebastian Pietkiewicz

BLANCA – to kolekcja, której nazwa pochodzi od hiszpańskiej wersji francuskiego imienia Blanche lub z germańskiego blankus, blanchus co oznacza  “biała”. BLANCA jest nietypowym połączeniem porcelany z kryształem i niestandardowym rozumieniem kolekcji, w tym przypadku nie jako zestawu stołowego składającego się ze szklanek, kieliszków, karafek itp., lecz z wielofunkcyjnych pojemników o różnych szlifach i kształtach. Pojemników wykonanych ze szkła kryształowego z porcelanowymi pokrywkami, które można dowolnie konfigurować, projektując tym samym swój własny zestaw.

Projekt: Elżbieta Trzewiczek-Pietkiewicz i Sebastian Pietkiewicz

 

Udostępnij:

Inne posty