Szukaj
Close this search box.

Szlif MŁYNEK – nieśmiertelna kryształowa klasyka

Charakterystyczny, rozbudowany motyw promienistej gwiazdy to szlif kryształowy zwany potocznie MŁYNKIEM. Na terenie Śląska zaczęto go stosować do zdobienia naczyń w połowie XIX wieku, a dzisiaj znów króluje na polskich stołach.

Może to wydać się zaskakujące, ale ten tradycyjny motyw zdobniczy, który oglądaliśmy na kieliszkach i szklankach w kredensie babci i który wiele osób uważa za nieco staroświecki, jest w tej chwili najchętniej wybieranym przez polskich klientów. Zdobione nim naczynia z linii wzorniczych Laura i Monika należą do bestsellerów Huty Szkła Kryształowego Julia – zarówno w sklepie internetowym, jak i w sklepach firmowych w Piechowicach.

Niezależnie od tego czy mówimy o kieliszkach, szklankach czy karafkach bogaty gwiaździsty wzór znów stał się pożądany. To efekt zarówno powrotu do tradycji, docenienia wysokiej jakości szklarskiego rękodzieła wykonanego w polskiej firmie, ale także zmiana w podejściu do samych naczyń kryształowych. Kiedyś kurzyły się na regałach, teraz są po prostu szkłem użytkowym, używanym nie tylko na wyjątkowe okazje.

Atutem MŁYNKA jest też z pewnością to, że  dostępny jest w bardzo szerokiej gamie naczyń . Dzięki temu można dowolnie skomponować serwis lub uzupełnić posiadany o nowe elementy. Kieliszki do wina, szampana, szklanki do soku i whisky, owocarki i patery to na przykład  idealny zestaw na romantyczne letnie przyjęcie w ogrodzie czy na tarasie, gdzie obok zimnych napoi i lekkiego alkoholu pojawią się owoce. Zdobione młynkami naczynia będą też ozdobą wyjątkowych chwil,  takich jak przyjęcia weselne, uroczystości rodzinne, urodziny lub … świetnym prezentem dla młodożeńców czy jubilatów.

Na potwierdzenie naszych słów – kilka kadrów z niezwykle klimatycznej, wręcz magicznej sesji zdjęciowej, zrealizowanej przy letnim zachodzie słońca, w której rolę główną zagrał oczywiście nasz „stary”, poczciwy młynek…

Wyroby ozdobione szlifem MŁYNKA, kupić Państwo mogą w naszym sklepie internetowym raz w naszych sklepach firmowych w Piechowicach.

Udostępnij:

Inne posty