Szukaj
Close this search box.

Powrót do przeszłości. Kultowe Formy w dzisiejszym świecie

Kultowe Formy to kształty, które są nam dobrze znane. Kolekcja ta zabiera nas w podróż do przeszłości – patrząc na nią od razu ożywają wspomnienia szklanych butelek na mleko, piwo czy wódkę. Dzisiaj te klasyczne kształty powracają w nieco zmienionej, ale równie funkcjonalnej, odsłonie. Kultowe Formy to zabawa historii ze współczesnością, w której klasyczne szlify spotykają teraźniejszość. 

Kultowe Formy

Kultowe Formy z przeszłości w przyszłości

Polacy, szczególnie ci nieco dojrzalsi, z całą pewnością pamiętają kształty popularne w minionych dekadach – beczułkowate słoje na ogórki, podłużne szklanki czy klasyczne butelki na mleko. Sebastian Pietkiewicz, autor kolekcji, sięgnął do tych sylwetek i przeniósł je do współczesności. Kolekcja Kultowe Formy Huty Julia balansuje między tym co było, a tym co jest. To także zaproszenie do przeniesienia tradycji do swojej współczesnej przestrzeni. 

Kultowe Formy huta julia

Kultowe Formy w użyciu

Kolekcja Kultowe Formy składa się z kilku produktów, a ich przeznaczenie zależy tak naprawdę od naszej wyobraźni. Karafka w kształcie butelki świetnie łączy się zarówno z mlekiem, jak i z sokiem czy wodą. Druga karafka z tej serii została zaprojektowana z myślą o winie, jednak sprawdzi się też znakomicie z każdym innym napojem. 

Kolekcja Kultowe Formy posiada dwa wzory szklanek: jedna podłużna z drobnym szlifem, druga niska i szeroka – na whisky, ale chętnie przyjmie także inne drinki czy koktajle bezalkoholowe. 

To, co budzi duże zainteresowanie, to kryształowy słój, przypominający taki, w którym nasze babcie własnoręcznie kiszą ogórki. Słój ten ma pojemność jednego litra i oczywiście nadaje się do przechowywania kiszonek, ale może również pełnić inną rolę, co już pozostawiamy Waszej wyobraźni.

kultowe formy

kultowe formy

sebastian pietkiewicz

sebastian pietkiewicz kultowe formy

Udostępnij:

Inne posty

Z czym pic whiskey

Z czym pić whisky – najlepsze drinki koneserów

Whisky to napój, który od lat cieszy się niezmienną popularnością wśród miłośników trunków z całego świata. Jednak, aby w pełni docenić bogactwo smaku whisky, warto wiedzieć, z czym najlepiej ją pić oraz jakie drinki stanowią prawdziwy majstersztyk dla koneserów tego trunku.

Zobacz więcej