Szukaj
Close this search box.

Kryształowe serce WOŚP w rozmiarze XXL – jak powstało?

Huta Julia, będąc podmiotem odpowiedzialnym społecznie, bardzo często angażuje się w inicjatywy charytatywne, wspierające potrzebujących. Nie chwalimy się tym jednak, ponieważ wynika to z potrzeby serca naszych pracowników, aniżeli z pobudek PR-owych czy reklamowych. Tym razem jednak, nie sposób się nie pochwalić i nie nagłośnić sprawy!

Już za dwa dni Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, w którą angażowaliśmy się w różny sposób już kilkukrotnie. Tym razem, postanowiliśmy jednak zrobić to w sposób naprawdę wyjątkowy.

W porozumieniu z Urzędem Miasta Jeleniej Góry postanowiliśmy stworzyć kryształowe serce … w rozmiarze XXL! Biorąc pod uwagę właściwości szkła kryształowego, mieliśmy pewne wątpliwości, jednak ostatecznie podjęliśmy wyzwanie i jeszcze przed świętami przystąpiliśmy do pracy.

W powstanie serca zaangażowanych było naprawdę wielu specjalistów – od projektantów, przez szlifierzy, grawera, na kontroli jakości i dziale marketingu kończąc. W końcu udało się – gotowe serce przekazaliśmy Urzędowi Miasta Jeleniej Góry i Karkonoskiemu Hufcowi ZHP i to właśnie w naszym, jeleniogórskim sztabie, odbędzie się jego licytacja, do której gorąco wszystkich zapraszamy!

15.01. – jeleniogórski Rynek – między godziną 19.00 a 20.00.

Być może nasze serce pojawi się również podczas wejść antenowych w telewizji, jednak gdyby komuś z Was nie udało się go zobaczyć, poniżej prezentujemy obszerną relację ze żmudnego (ze względu na nietypowe gabaryty) procesu powstawania tego ważącego kilkanaście kilogramów, kryształowego serca.

1. Na samym początku, konieczne było wykonanie specjalnej formy w kształcie serca, w rozmiarze XXL. Formę wypełniono stłuczką szkła kryształowego i pozostawiono w specjalnym piecu fusing’owym rozgrzanym do 850°C na 24 godziny.


2. Serce wyjęte prosto z pieca już wyglądało naprawdę okazale, wymagało jednak jeszcze specjalistycznej obróbki szlifierskiej.

3. Po wykonaniu niezbędnych poprawek, oszlifowaniu krawędzi i wyrównaniu powierzchni serca, przyszła pora na zaplanowanie przez projektanta rozmieszczenia grawerki.

4. W tym miejscu, serce przejął nasz grawer, który zaprojektował odpowiedniej wielkości matryce z logami Jeleniej Góry, Julii oraz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Matryce odbił następnie na folię fotoczułą, którą naniósł na serce. Bardzo dokładnie okleił też wolne od grawerki pola szkła i rozpoczął piaskowanie.

5. Z wypiaskowanego serca zdjęto taśmę z folią i przekazano je do Pań z działu końcowej kontroli jakości, gdzie serce zostało dokładnie sprawdzone i umyte.

Gotowe serce prezentuje się wyjątkowo imponująco, mamy więc wielką nadzieję, że osiągnie naprawdę wysoką kwotę w licytacji!

Udostępnij:

Inne posty

Z czym pic whiskey

Z czym pić whisky – najlepsze drinki koneserów

Whisky to napój, który od lat cieszy się niezmienną popularnością wśród miłośników trunków z całego świata. Jednak, aby w pełni docenić bogactwo smaku whisky, warto wiedzieć, z czym najlepiej ją pić oraz jakie drinki stanowią prawdziwy majstersztyk dla koneserów tego trunku.

Zobacz więcej