Szukaj
Close this search box.

Kryształ udomowiony. Czyli jak korzystać z niego w życiu codziennym

W dawnych latach kryształ był symbolem luksusu, dlatego posiadali go nieliczni. Dziś jest doceniany przez znacznie szersze grono. Szkło kryształowe pokochały różne pokolenia i różne kultury na tyle mocno, że gości w wielu domach. Niegdyś kryształ zdobił szafki i komody, wyciągany był jedynie na specjalne okazje. Aktualnie używamy go codziennie, ponieważ jest to materiał, w którym ciężko się nie zakochać. Korzystamy z naczyń kryształowych podczas śniadań, obiadów, kolacji oraz na spotkaniach ze znajomymi.

kryształowa karafka

 

Goście w domu – kryształ na stole

Każdy lubi, kiedy odwiedzają go goście. Mieszkanie wypełnia się wówczas przyjazną atmosferą i uśmiechem. Istnieje niepisana zasada, która jest respektowana szczególnie w Polsce – kiedy znajomi przychodzą z wizytą, wypada ich należycie ugościć, a wszelkiego rodzaju przekąski są zawsze mile widziane, zarówno te przygotowane samodzielnie, jak i gotowe w postaci wszelkich, chrupiących snacków, a także warzyw i owoców. 

Najczęściej w takich przypadkach myślimy o metalowych lub plastikowych misach, które nie należą do najbardziej estetycznych, a o aspekcie ekologicznym nie wspominając. My wychodzimy krok do przodu i na stole stawiamy kryształ! Na przekąski świetnie sprawdzą się kolorowe miseczki z kolekcji Linea, wyróżniającą się falującymi, głębokimi cięciami. Miseczki dostępne są w trzech kolorach: głębokiej zieleni, czerwieni i granatu. Zobaczcie, jak uroczo prezentują się w imprezowej odsłonie.

kryształowe miseczki

Do wyłożenia warzyw, owoców i dipów genialnie sprawdzi się piękna owocarka Aeris ze zjawiskowym szlifem, imitującym bąbelki powietrza. Smukłe formy szlifów tej kolekcji nadają produktom lekkości, co idealnie wpasowuje się w imprezowy klimat. 

kryształowa misa AERIS
Kolekcje Linea, Aeris i miseczka z zestawu śniadaniowego

 

kryształ
Kolekcja Aeris

Kryształ w roli głównej

Domowej roboty nektary, świeżo wyciskane soki, lemoniady, woda cytrynowo-miętowa czy nawet gotowe napoje znacznie ciekawiej wyglądają, i nie boimy się powiedzieć, że nawet lepiej smakują, kiedy są podane w kryształowych naczyniach. Wszelkiego rodzaju dzbanki, karafki, szklanki, kieliszki wykonane ze szkła kryształowego są nie tylko ozdobą stołu, ale także sprawiają radość gościom. Przyjemnie ciężkie i dobrze leżące w dłoni kielichy budują niesamowity nastrój, szczególnie w zestawie ze zjawiskowymi karafkami o głębokich szlifach. Naszą propozycją na zimowe spotkania jest między innymi kolekcja Vertigo z geometrycznymi, strzelistymi szlifami. Prostota tej kolekcji sprawia, że wspaniale komponuje się z innymi cięciami, zarówno tymi minimalistycznymi, jak i tymi mocno zdobniczymi.  

kieliszek kryształowy
Kolekcja Vertigo

 

kolekcja symetric
Kolekcja Metropolis

Inną kolekcją, zasługującą na szczególną uwagę podczas wieczoru towarzyskiego, jest ta, która przenosi nas do przeszłości. Seria Kultowe Formy tworzy most między tym, co było a tym, co jest dzisiaj. To kształty, które są nam dobrze znane, ale powróciły w odświeżonej postaci. Zobaczcie, jak kultowe kształty prezentują się na imprezie w 2020 roku.

 

karafka kultowe formy

A na deser – kryształ!

Ciasta, ciastka, ciasteczka… Torty, tarty, tartaletki… Wszelkiego rodzaju desery warto dodatkowo osłodzić kryształową oprawą w postaci pucharów, mis , tortownic czy kieliszków deserowych na długich nóżkach. Z deserami znakomicie komponują się minimalistyczne kolekcje, takie jak Aeirs, Linea czy Symetric. Są idealne do serwowania słodyczy na bazie kremów, a także lodów.

 

jak podać deser

 

Natomiast nasze patery czekają na większe wypieki: torty, pierniki, ciasta przekładane masą… Wszystkie te przyjemności można wyłożyć na kryształowe tace i talerze.

patera kryształowa

 

 

 

Kryształ i alkohol, czyli wszystko to, co sprawia, że impreza staje się ciekawsza

Piątkowy wieczór przy winie i pogaduchach, męskie spotkanie z whisky czy może po prostu piwo? Nie ma znaczenia! Kryształ sprawdzi się z każdym rodzajem alkoholu. Polecamy go również do likierów, nalewek, a także soczystych, kolorowych drinków (nie tylko alkoholowych). Do wyboru są dwa rodzaje szkła: bezbarwne i kolorowe. To, jakie wybierzemy dla siebie i swoich gości zależy tylko od nas i naszej wyobraźni! A my szczególnie zachęcamy wszystkich do puszczenia wodzy fantazji i zabawy z kryształem. 

pokal na piwo

pokal na piwo z kryształu

 

 

Nie bójmy się łączyć różnych kolekcji na jednym stole!

Każda z naszych kolekcji jest wyjątkowa – za każdą stoi jakaś idea i historia. W naszej hucie możecie znaleźć przeróżne szlify; proste, minimalistyczne, regularne, a także te bardziej fantazyjne o drobnych, często powtarzających się wzorach. Wszystkie serie łączy jeden, wspólny mianownik, jakim jest szkło kryształowe, które po prostu wygląda dobrze w każdym połączeniu. Co więcej, kryształ znakomicie czuje się również w towarzystwie innych materiałów, np. ceramiki, drewna czy metalu. Niech nasze stoły, tak jak mieszkania, będą różnorodne, bogate w liczne szlify, wzory, kolory.

 

dekoracja kryształowa

Udostępnij:

Inne posty