Szukaj
Close this search box.

Kieliszki MARK – zaklęty w krysztale ślad narzędzia zdobnika

Mark znaczy ślad, znakowanie… Kolekcja kieliszków MARK odwołuje się do śladu, który na kryształowym szkle zostawia narzędzie zdobnika.

Mark to kolekcja kieliszków zaprojektowana przez projektanta Huty Julia  Sebastiana Pietkiewicza. Nazwa kolekcji MARK (z ang. znak, ślad) wskazuje na rozstawione w różnych odległościach proste, pionowe szlify, przywodzące na myśl niedokończony ślad po narzędziu, którym posługuje się zdobnik.

Z technologicznego punktu widzenia, takie nieregularne zdobienie to również możliwość pozbycia się drobnych wad, które zdarzają się w szkle kryształowym. Zamysł zdobienia jest zatem bliski szlifowi z kolekcji ŁATKI. MARK to kieliszki o klasycznej, dostojnej, reprezentacyjnej formie, przeznaczone do podawania różnych gatunków win, w tym również musujących. Rozszerzająca się na zewnątrz czarka osadzona została na długiej, smukłej i profilowanej nóżce. Proste, niezwykle eleganckie formy świetnie wkomponują się  jako uzupełnienie do każdej kolekcji Huty Julia. Zarówno do klasycznej,  jak i bardzo nowoczesnej.

Premiera nowych kieliszków z kolekcji MARK nastąpi podczas wystawy Marki Dolnośląskie, odbywającej się w ramach 10 NOCY Z DESIGNEM, na którą serdecznie zapraszamy już 22 czerwca do Galerii Wnętrz DOMAR we Wrocławiu.

Kolekcja MARK  jest dostępna w sprzedaży w naszych sklepach firmowych.

Zapraszamy. 

Udostępnij:

Inne posty