Szukaj
Close this search box.

Kreatywny Dzień Dziecka z Julią

Za kilka dni będziemy świętować dzień naszych pociech. Pierwszego czerwca każde dziecko powinno się jeszcze mocniej uśmiechać niż na co dzień, bo to naprawdę wyjątkowa data. Huta Julia to miejsce, w którym dziecięca radość sięga zenitu! Cały wachlarz atrakcji czeka na Was w Piechowicach, przy ul. Kryształowej 73. 

atrakcje Dolny Śląsk

Krystalium, czyli doświadczenia i dobra zabawa

Krystalium to nowopowstałe centrum edukacyjne, które jest całkowicie poświęcone szkłu kryształowemu: jego historii, tradycji i znaczeniu w karkonoskiej kulturze. Krystalium dzieli się na dwie strefy. W parterowej części króluje wiedza, która została przedstawiona w bardzo obrazowy, ale i estetyczny sposób, aby łatwo było przyswoić informacje. Na ścianach widnieją różne instalacje: animowane, świetlne, statyczne. Instalacje znajdujące się na parterze pokazują historię nie tylko naszej huty, ale również szkła w ogóle, szczególnie w tutejszym regionie. 

atrakcje Dolny Śląsk

Łącznikiem między dolną, a górną częścią (którą opiszemy dalej), jest niesamowita… ławica ryb! Kto z Was pamięta kryształowe ryby w kredensach i na komodach u naszych dziadków? Dzieciaki pewnie nie, ale to wspaniała okazja, aby pokazać im estetykę dawnych lat. 

atrakcje Dolny Śląsk

atrakcje Dolny Śląsk

​​Druga strefa Krystalium mieści się na pierwszym piętrze budynku. W tej części króluje wyobraźnia, której, jak wiemy, dzieciom nie brakuje! To tu przychodzi pora na czyste szaleństwo. Na piętrze znajduje się wiele instalacji, które zapraszają do obcowania ze szkłem. Wszystkie stanowiska są interaktywne, a obok nich znajdują się instrukcje oraz wskazówki, jak najlepiej z nich korzystać. Strefa eksperymentalna Krystalium to dobra zabawa i świetnie spędzony czas. Doskonale czują się tu dzieci i młodzież, ale również dorośli. Wszyscy są tu zachęcani do otwarcia wyobraźni! 

atrakcje Dolny Śląsk

Dzień Dziecka w PRL – zrób pamiątkę do rodzinnego albumu 

W Krystalium znajduje się pokój rodem wzięty z poprzedniej epoki. Stare krzesła, retro telewizor, drewniany kredens ze szklanymi drzwiami… Z całej inscenizacji można oczywiście korzystać. Zachęcamy również do fotografowania dzieciaków w tej scenerii. Na pewno będzie to znakomita pamiątka. 

huta julia piechowice

 

Warsztaty to wspaniały pomysł na prezent z okazji Dnia Dziecka

W naszej hucie odbywają się 3 rodzaje warsztatów kreatywnych: malowanie na szkle, grawerowanie oraz „Świat Koralików”. W warsztatach może wziąć udział cala rodzina i wówczas zabawa jest jeszcze ciekawsza! Warsztaty prowadzą nasi animatorzy, którzy pomagają uczestnikom na każdym etapie. 

karpacz atrakcje

Jeśli Twoje dziecko kocha malować – zapraszamy na malowanie na szkle! Każdy uczestnik wybiera sobie kryształową formę, którą następnie będzie ozdabiał farbami, specjalnymi markerami czy brokatami. 

szklarska poręba atrakcje

Dla fanów precyzyjnej roboty mamy warsztaty grawerowania na szkle. Dzieciaki mogą się poczuć jak nasi zdobnicy, którzy tworzą misterne szlify na kryształowych naczyniach. 

atrakcje Dolny Śląsk

Z kolei „Świat Koralików” to warsztaty dla tych, których wyobraźnia nie ogranicza. Podczas zajęć nasi goście mogą przygotować dla siebie lub dla bliskich różnego rodzaju biżuterię: bransoletki, pierścionki, naszyjniki, kolczyki czy breloki. Filmik z tych warsztatów można obejrzeć tu [link]

warsztaty huta julia

 

Zwiedzanie huty z przewodnikiem 

Huta Julia to magiczne miejsce  nie tylko na mapie Dolnego Śląska, ale i całej Polski. Julia to jedna z ostatnich hut szkła kryształowego, projektująca i produkująca ręcznie formowane i szlifowane produkty, dystrybuowane na rynek krajowy i globalny. Nasza zabytkowa fabryka znajduje się w sercu Karkonoszy, w Piechowicach koło Szklarskiej Poręby i jest dostępna dla zwiedzających. Turyści mogą z bliska podziwiać ręczny proces produkcji szklanych arcydzieł oraz uczestniczyć w warsztatach, gdzie poznają tajniki sztuki szklarskiej.

atrakcje Dolny Śląsk

Podaruj dzieciom dobrą zabawę 

Julia to miejsce, w którym splata się historia, piękno szklanych arcydzieł i ręczny proces produkcji! Podczas pobytu u nas doświadczycie tego wyjątkowego procesu jakim jest wytwarzanie kryształu, a dodatkowo wspaniale spędzicie czas. 

Nie ma nic cenniejszego dla dzieci niż uwaga bliskich. Zapraszamy Was serdecznie z Waszymi pociechami do Huty Julia po niezapomniane wrażenia i atrakcje. Po dniu pełnym wspaniałych przeżyć zapraszamy do kawiarni na desery i lody. 

atrakcje dolnego śląska

 

Udostępnij:

Inne posty

Z czym pic whiskey

Z czym pić whisky – najlepsze drinki koneserów

Whisky to napój, który od lat cieszy się niezmienną popularnością wśród miłośników trunków z całego świata. Jednak, aby w pełni docenić bogactwo smaku whisky, warto wiedzieć, z czym najlepiej ją pić oraz jakie drinki stanowią prawdziwy majstersztyk dla koneserów tego trunku.

Zobacz więcej