Szukaj
Close this search box.

11. NOC Z DESIGN_EM – PROJEKT: CZŁOWIEK

Kolekcja Kultowe formy z Huty Julia na wystawie PLEMIENNOŚĆ

W ramach 11 NZD 3 kuratorki stworzyły 3 koncepty: PLEMIENNOŚĆ / UWAŻNOŚĆ / ŻYWOTNOŚĆ, w których człowiek i wyzwania, jakie niesie za sobą współczesny świat,  tworzyły oś ekspozycji. Huta Julia była partnerem strefy UWAŻNOŚĆ.

 

Oddajmy głos kuratorkom: Sylwi Gulewicz-Wysockiej, Magdalenie Gazur, Katarzynie Świętek:

„Prezentowane koncepty to jednak nie są wystawy, a bardziej przestrzenie doświadczalne, zbudowane z różnorodnych elementów i produktów. I tak, mamy przestrzeń PLEMIENNOŚĆ, której głównym akcentem jest wspólne biesiadowanie jako istotny element budowania relacji. Lidewij Edelkoort, legenda światowego designu mówi, że w tych pełnych chaosu czasach ukojenie znajdziemy w kręgu najbliższych. Według nas najlepiej przy wspólnym stole.

Kolejna przestrzeń dedykowana jest UWAŻNOŚCI czyli celebrowaniu momentów z życia, powrocie do rzeczy prostych, kiedyś tak naturalnych jak: przygotowanie własnej lemoniady, ukiszenie ogórków czy przygotowanie ziołowej herbaty…..i zatrzymanie się na chwilę. W tej strefie znalazły  się opakowania SCOOBY / MakeGrowLab wykonane z kultury mikroorganizmów, którą można hodować w domu w pojemniku oraz WOSKOWIJKI BY MALU, czyli 100% naturalne, wielokrotnego użytku opakowania do żywności.  Jest również  kryształ z Huty Julia. Chcemy w nowej odsłonie użytkowej pokazać nie tylko formy formy nowoczesne, jak pojemniki BLANCA, słoiki i pojemniki na mleko z kolekcji KULTOWE FORMY , ale również wracamy do świetnych wzorniczo form z minionego stulecia zaprojektowanych przez Reginę Włodarczyk-Puchała oraz Aleksandra Puchałę czyli kolekcji LINEA.

Kolekcja Kultowe formy z Huty Julia na wystawie PLEMIENNOŚĆ

 

Kolekcja kryształowych pojemników BLANCA z HUTY formy na wystawie PLEMIENNOŚĆ
Kolekcja kryształowych pojemników BLANCA na wystawie PLEMIENNOŚĆ

I ostatnia strefa czyli ŻYWOTNOŚĆ czyli poszukiwanie błogostanu. W tej przestrzeni znalazły swoje miejsce między innymi Kalendarz Bartosza Muchy, który jest zaprojektowany tak, żeby przebijanie kolejnych dni pozwalało dać upust naszej złości i irytacji na przemijanie czasu oraz chusty antysmogowe wrocławskiej firmy LEKKO, ostatnio obowiązkowy miejski outfit. Będzie również urna na prochy Bogdana Kosaka, bo uważamy, ze ten wyparty przez współczesną kulturę obszar egzystencjalny domaga się głosu.”

wystawa PLEMIENNOŚĆ na 11 Nocy z Design_em
Wystawa PLEMIENNOŚĆ na 11 Nocy z Design_em

Wystawy można zobaczyć do 15 sierpnia 2019 w Galerii Wnętrz DOMAR we Wrocławiu.

Zapraszamy również do oglądnięcia 4 filmowych relacji z 11.Nocy z design_em.

 

 

 

 

Udostępnij:

Inne posty

Z czym pic whiskey

Z czym pić whisky – najlepsze drinki koneserów

Whisky to napój, który od lat cieszy się niezmienną popularnością wśród miłośników trunków z całego świata. Jednak, aby w pełni docenić bogactwo smaku whisky, warto wiedzieć, z czym najlepiej ją pić oraz jakie drinki stanowią prawdziwy majstersztyk dla koneserów tego trunku.

Zobacz więcej