Szukaj
Close this search box.

Propozycje nakryć świątecznego stołu

Aranżacja stołu wigilijnego jest dla wielu jednym z najważniejszych elementów przygotowań do świąt. Jaką wybrać zastawę, jakie dobrać szkło, na jakie dekoracje postawić tym razem, i jakim kolorem przewodnim kierować się w tym roku?

Odpowiednie zestawienie powyższych elementów gwarantuje miły dla oka gospodarzy – i co najważniejsze gości – widok, podkreśla uroczystą, acz zupełnie wyjątkową atmosferę i sprawia, że te świąteczne chwile, jedyne takie w roku, jeszcze bardziej cieszą, zwłaszcza w gronie najbliższych osób, zasiadających w takim właśnie anturażu.

Aby zainspirować i dodać nieco odwagi w tegorocznej stylizacji nakryć, mamy dla Was kilka propozycji dekoracji świątecznego stołu, oczywiście z wykorzystaniem szkła kryształowego, które jak nigdzie indziej, wprost doskonale wpisuje się w ten magiczny klimat.

1. Klasycznie – kremowo i złoto

9julia-bn-2016-mini
Ta wersja dekoracji świątecznego stołu przypadnie do gustu wielbicielom klasycznych dekoracji „na bogato”. Beże, złoto, stare srebro, a w roli głównej kryształ. Najlepiej biały, choć doskonale wygląda również wprowadzenie szkła kolorowego w 1-2 typowo świątecznych odcieniach. Na stole rozsypać można pasujące kolorystycznie bombki. Fantastycznym pomysłem są też rozrzucone tu i ówdzie korki od kryształowych karafek, które pięknie odbijać będą światło. Świąteczny stroik ze świecami, najlepiej prezentuje się na delikatnym podwyższeniu, w roli którego wykorzystać można np. kryształową paterę na ciasto.

15julia-bn-2016-miniSzkło: Kieliszki do szampana z kolekcji kolorowej: TU, kieliszki do wina z kolekcji kolorowej: PODOBNE TU,
12julia-bn-2016-miniSzkło: Kieliszki do szampana z kolekcji LINEA: TU, kieliszki do wina z kolekcji kolorowej: PODOBNE TU.
4julia-bn-2016-miniSzkło: Kieliszki do wina z kolekcji ŁATKI: TU.

Autorka aranżacji: projektantka w Hucie Julia, Elżbieta Trzewiczek-Pietkiewicz. Stylizacja zaaranżowana we wnętrzach Villa Nova.

2. Naturalnie i ze smakiem

img_2724

To nowoczesna aranżacja, z wykorzystaniem naturalnych gałązek świerku, w części, delikatnie oprószonych sztucznym śniegiem, do tego piękne kwiaty magnolii, szarość i biel bawełnianych tkanin, neutralnie biała zastawa stołowa, jasny kolor drewnianego stołu, nieokrytego standardowym obrusem. Całość buduje tu jednak zdecydowanie szkło. Wybrane z jednej kolekcji LINEA – kieliszki, talerze na przystawki, patery. Całość naprawdę cieszy wrażliwe na delikatne doznania estetyczne oko.

img_2715
img_2718Szkło: Kolekcja LINEA, dostępna w części TU.

Autorki aranżacji: Anna Drozd i Beata Łańcuchowska z pracowni Pani to potrafi. Aranżacja zaprezentowana we wrocławskiej Galerii Wnętrz Domar.

3. W leśnym klimacie

img_2750

Pora na intensywne kolory! Ozdobę stołu stanowią zielone gałązki świerku, naturalne szyszki, kawałek surowego drewna, aromatyczne pierniczki i maleńkie żaróweczki na cienkim, prawie niewidocznym druciku. Ta pachnąca lasem stylizacja, w towarzystwie szkła z kolekcji AERIS, której szlif imituje bąbelki powietrza, tworzy w całości bardzo spójną, naturalną koncepcję. Intensywny kolor, w tym przypadku w postaci turkusu na fotelach, jeszcze bardziej podbija ten wyjątkowo świąteczny efekt.

img_2748Szkło: Kolekcja AERIS, dostępna w części TU.

Autorki aranżacji: Anna Drozd i Beata Łańcuchowska z pracowni Pani to potrafi. Aranżacja zaprezentowana we wrocławskiej Galerii Wnętrz Domar.

4. Wyraziście – w złocie i czerni

img_2738

Złoto zdecydowanie kojarzy się ze świątecznym blichtrem i błyskiem. Co zrobić jednak, aby nie przytłoczyło i okazało się eleganckim dodatkiem? Dobrym rozwiązaniem okazuje się połączenie go z głęboką czernią w pozostałych elementach – kokardy, puzderka, gałązki czy inne czarne dekoracje podkreślą wyrazisty charakter aranżacji, nie ujmując jej nic z klasy i efektowności. To idealna stylizacja także stołu sylwestrowego, podczas „domówki” ze znajomymi. Najciekawsze elementy tej aranżacji to zdecydowanie występujący w roli bieżnika, złoty koc termiczny oraz okazałe kieliszki kryształowe do wina i szampana z kolekcji ŁATKI.

img_2734Szkło: Kolekcja ŁATKI, dostępne TU.

Autorki aranżacji: Anna Drozd i Beata Łańcuchowska z pracowni Pani to potrafi. Aranżacja zaprezentowana we wrocławskiej Galerii Wnętrz Domar.

To już wszystkie nasze propozycje. Pozostaje z niecierpliwością poczekać jeszcze kilka dni, by w końcu móc zasiąść, przy tych starannie ozdobionych, świątecznych stołach. A jak Wy dekorujecie swoje nakrycia w domach? Z przyjemnością i wielką ciekawością przeczytamy o Waszych sposobach i pomysłach na bożonarodzeniowe dekoracje stołu. Jeśli to możliwe podzielcie się z nami koniecznie zdjęciami swoich tegorocznych aranżacji!

Udostępnij:

Inne posty