Szukaj
Close this search box.

Propozycje aranżacji stołu wigilijnego

Świąteczny klimat w domu to dość indywidualna sprawa. Jedni czekają cały rok, by móc zacząć przystrajać dom w światełka, girlandy, bombki i gałązki świerkowe, inni zaś nie cierpią tego typu komercyjnej otoczki. Każdy rozumie i odczuwa klimat świąt na swój sposób. Jest jednak coś co łączy obie grupy – stół wigilijny, którego aranżacja, choćby prosta i niewymyślna jest ważnym elementem rodzinnych świąt.

Kontynuując ubiegłoroczną tradycję, pora zatem na artykuł z inspiracjami na aranżacje wigilijnego stołu.

Już od dawna staramy się przekonywać wszystkich, że wyroby kryształowe są przede wszystkim wyrobami użytkowymi. Dziś, w odróżnieniu do zeszłorocznych propozycji, nie podzielimy naszych aranżacji na style dekoracyjne, a na 3 kolekcje szkła, z których każda wystąpiła w towarzystwie innej stylizacji.

Aeris

Aeris to kolekcja autorska projektu Sebastiana Pietkiewicza, będąca uwspółcześnionym podejściem do zdobienia kryształowych wyrobów. Powierzchnię szkła zdobią bowiem kugle, czyli okrągłe szlify imitujące bąbelki powietrza, które nadają wizualnej lekkości. Kolekcji Aeris towarzyszy kilka wyrobów z bardziej klasycznej kolekcji LINEA. Mimo różnicy w szlifach i kształtach, obie kolekcje bardzo zgrabnie się do siebie dopasowują.

Nasza stylistka postawiła na chłodny, surowy klimat wnętrza, który niesamowicie ociepliły blask świec, i ich odbicie w powierzchni szkła. Przytulności dodały też świerkowe gałązki i lniany obrus. Jest jasno, stylowo, lecz nie zimno. Szkło kryształowe doskonale współgra także z innymi materiałami, w tym przypadku mosiężny świecznik, czy porcelanowe talerze dopełniają całości.


Kolekcja AERIS do kupienia w sklepach firmowych Julii w Piechowicach oraz w sklepie online.

Młynek

Tradycyjny i jeden z najbardziej rozpoznawalnych wśród szlifów Huty Julia. Z tego też powodu, szkło ozdobione młynkiem potrzebuje równie klasycznej oprawy.

Typowo domowe wnętrze, solidne, drewniane krzesła i stół, niespiesznie palący się w tle kominek. Koloru nadają świerkowe gałązki i czerwone, błyszczące jabłka zawieszone na nitkach i rozrzucone na stole. Resztę dekoracji stanowią orzechy włoskie i laskowe, lniane serwetki, pozłacane sztućce i porcelanowa zastawa stołowa.

Całość wypada bardzo ciepło, rodzinnie i przytulnie.


Kolekcja MŁYNEK do kupienia w sklepach firmowych Julii w Piechowicach oraz w sklepie online.

Linea

Kolekcja Linea, dzięki uniwersalności szlifu, doskonale sprawdza się tak naprawdę w każdej aranżacji. Dobrze wyglądać będzie zarówno w bardzo klasycznym, tradycyjnym klimacie świątecznym, jak i w nowoczesnych, minimalistycznych odsłonach, w wersji kolorowej i monochromatycznej, w towarzystwie innych kolekcji szkła, czy samodzielnie, dominując całą zastawę stołową.

Tym razem pomieszaliśmy te style. Jest jasno, prosto, odrobinę surowo, oszczędnie jeśli chodzi o kolory, lecz przytulnie. Na świerkowych gałązkach zawieszono na sznurku biało-czarne piórka, a w metalowych foremkach umieszczono świeczki, których blask subtelnie odbija się od powierzchni szkła.


Kolekcja LINEA do kupienia w sklepach firmowych Julii w Piechowicach oraz w sklepie online.

To już wszystkie nasze tegoroczne propozycje, które mamy nadzieję, że choć trochę zainspirują Państwa do oryginalnych aranżacji wigilijnych stołów. A która przypadła Państwu do gustu najbardziej?

Udostępnij:

Inne posty

Z czym pic whiskey

Z czym pić whisky – najlepsze drinki koneserów

Whisky to napój, który od lat cieszy się niezmienną popularnością wśród miłośników trunków z całego świata. Jednak, aby w pełni docenić bogactwo smaku whisky, warto wiedzieć, z czym najlepiej ją pić oraz jakie drinki stanowią prawdziwy majstersztyk dla koneserów tego trunku.

Zobacz więcej