Szukaj
Close this search box.

Kryształowe dekoracje wielkanocnego stołu

Wielkanoc już za kilka dni, oprócz wewnętrznych przemyśleń, najważniejsze jest rzecz jasna towarzystwo najbliższych, w drugiej kolejności być może jedzenie, a następnie? Naszym zdaniem, by odpowiednio poczuć klimat świąt z pewnością istotna będzie również odświętna dekoracja stołu, wnętrza, gdzie wspólnie z najbliższymi spędzać będziemy wielkanocny czas.

W poniższym artykule zaproponujemy Państwu kryształowe aranżacje wielkanocne, które pięknie zdobić mogą stół, lub przeróżne zakamarki w całym domu. Do tego celu idealne będą zarówno wyroby malowane, jak i klasycznie białe.

Zacznijmy od koloru!

Kolor roku 2017 według amerykańskiego instytutu Pantone to GREENERY, czyli soczysta, orzeźwiająca zieleń. Tym postanowiliśmy się pokierować przy pierwszej propozycji aranżacji wielkanocnego stołu. Aby nie było jednak zbyt zielono, dodaliśmy trochę bursztynowego odcienia żółtego i klasycznego, białego kryształu z kolekcji LINEA.

Co ciekawe, kolorowe wyroby ze zdjęcia posiadają na swojej powierzchni trzy rodzaje zdobień, Te precyzyjne cięcia nazywane: „kuglami”, „prostymi” i „szpickratką” to techniki zdobnicze, które w połączeniu tworzą ciekawe zdobienie charakterystyczne dla dawnych, francuskich wyrobów ze szkła kryształowego.

Cała ta mieszanka kolorów i szlifów, wbrew pozorom dopasowała się do siebie perfekcyjnie, tworząc wraz z prostą, białą zastawą stołową i złotymi sztućcami, zaskakująco harmonijną całość. Polecamy by zwrócić uwagę na niestandardowe wykorzystanie kryształowych wyrobów. Jak widać, nie muszą być użytkowane zgodnie ze swoim pierwotnym przeznaczeniem. Do ozdobnego kieliszka, spokojnie włożyć możemy kwitnącego hiacynta, czy kolorowe ciasteczka, a na paterze do ciasta stworzyć naturalną kompozycję z mchu, gałązek i kwiatów.

Jajko – symbol Wielkanocy

Małe, duże, bombonierki, na ozdobnych nogach, kolorowe lub klasycznie białe – w wielkanocnej atmosferze pasują zawsze i wszędzie. W ich wnętrzu umieścić możemy kolorowe pisanki, czy czekoladki o kształcie malutkich jajeczek, lub po prostu ustawić je na samym środku, uginającego się od wielkanocnych przysmaków stołu.

Bez obaw o brak uniwersalności! Te duże, otwierane w formie bombonierek z powodzeniem zdobić mogą domowe regały przez cały rok, co zawdzięczają swojej klasycznej, eleganckiej „sylwetce”.

Bez koloru, lecz nie monochromatycznie!

Pora na bardziej klasyczne zrozumienie wielkanocnej dekoracji stołu. Kolor stanowią wyłącznie dodatki, a kryształ występuje w swej naturalnej, niemalowanej odsłonie. W tym przypadku idealnie sprawdzi się kolekcja ETNO – klasyczna w formie, o prostych, geometrycznych szlifach, nawiązujących do ludowych motywów.

Co nowego na wielkanocnym stole?

W wielkanocnej odsłonie po raz pierwszy prezentujemy również poniższą zapowiedź całkiem nowej kolekcji. Pozostawiamy Państwa ze zdjęciem – nic więcej nie zdradzimy.

Udostępnij:

Inne posty

Letnie przyjęcie w ogrodzie – ciekawe przepisy

Słońce leniwie leniwie przesuwa się po niebie, a ciepły letni wiatr muska twarze. To idealny czas na imprezę w ogrodzie, która na długo pozostanie w pamięci gości. Aby nadać jej wyjątkowy charakter, pora sięgnąć po kryształ i kilka naszych ciekawych przepisów.

Zobacz więcej

Najważniejsze trendy w szkle i krysztale

Świat szkła i kryształu nie podlega krótkim, krotochwilnym modom. Eleganckie, zakotwiczone w tradycji rzemieślniczej kryształowe zdobienie, odkrywa piękno szlifu i koloru, prezentując nieprzemijające piękno – czasem minimalistyczne, czasem bogato zdobione – zawsze zachwycające…

Zobacz więcej