Szukaj
Close this search box.

Kryształ na weselu – nie tylko jako gość specjalny. Idealny również jako prezent ślubny.

Wyroby kryształowe są powszechnie postrzegane jako stylowe, eleganckie przedmioty, o wysokiej jakości wykonania, które posłużyć mogą ich użytkownikom przez długie lata. Kryształ świetnie sprawdza się nie tylko do celebracji tego specjalnego dnia w życiu zakochanej pary, ale również jako  wysmakowany prezent.

Toast

W tym wyjątkowym dniu, wyroby kryształowe wystąpić mogą w trzech podstawowych rolach. Pierwszą z nich są kieliszki do toastu dla męża i żony. Stół Młodej Pary na weselu jest zwykle bogato przystrojony kwiatami, świecami i innymi skrupulatnie dobranymi ozdobami. Idąc tym tropem, dlaczego by nie pomyśleć zatem o szczególnej oprawie w postaci zastawy stołowej? Kryształowe kieliszki do szampana czy wódki, dzięki swojej charakterystycznej formie, zdecydowanie podkreślą wyjątkowość chwili.

Kieliszki do szampana, szlif młynek – TU.

Kieliszki do szampana, kolekcja kolorowa – TU; Kieliszki do wódki, szlif młynek – TU. Fot. P. Wojtkowiak

Prezent ślubny

Będąc gościem weselnym, należy zadbać o odpowiedni prezent dla młodej pary. Obecnie, powszechnym jest swojego rodzaju partycypowanie w niemałych kosztach wesela, darując młodym kopertę z pieniędzmi. Zdarza się jednak, że para nie życzy sobie takiego prezentu lub po prostu nie wypada dać go w takiej formie. Dodatek do prezentu w postaci kwiatów czy wina, śmiało można też zastąpić ciekawszą alternatywą. W takich sytuacjach, doskonale sprawdzą się wyroby kryształowe – zestaw kieliszków do wina lub szampana z karafką, komplet szklanek, kryształowa skałka z grawerką upamiętniająca dzień ślubu, szklane, ręcznie formowane róża, czy też słonik na szczęście. Piękny, ale i praktyczny prezent na nowy, wspólny etap w życiu oraz pamiątka na lata.

1. Karafka Linea; 2. Kieliszki do wina Linea – TU; 3. Szklanki Etno – TU; 4. Kieliszki do szampana, szlif młynek – TU.

Podziękowanie dla rodziców

Podczas wesela, młodzi coraz częściej decydują się na zorganizowanie wyjątkowych podziękowań dla rodziców za trud włożony w wychowanie oraz za pomoc w organizacji ślubu i wesela. Dla niektórych par stanowi to nie lada zagwozdkę – jaki prezent będzie najbardziej odpowiedni? Możliwości jest masa. Naszą propozycją jest podarowanie oczywiście wyrobów kryształowych. Zestaw złożony z dobrej whisky/bourbona/koniaku oraz karafki i kompletu szklanek z pewnością ucieszyłby niejednego tatę. Mamy zaś mogłyby otrzymać tymczasem karafkę i kieliszki w towarzystwie ulubionego wina.

1. Karafka do wina, szlif młynek – TU (zdj. P. Wojtkowiak); 2. Karafka do wina Aeris – TU, Kieliszki do wina Aeris – TU; 3. Karafka do whisky/piwa Kultowe Formy – TU, szklanka do whisky Kultowe Formy – TU; 4. Kieliszki do koniaku z myśliwską grawerką – TU;

Wszystkie zaprezentowane kryształy mogą Państwo kupić w naszym sklepie online oraz w sklepach firmowych w Piechowicach.

Udostępnij:

Inne posty

Letnie przyjęcie w ogrodzie – ciekawe przepisy

Słońce leniwie leniwie przesuwa się po niebie, a ciepły letni wiatr muska twarze. To idealny czas na imprezę w ogrodzie, która na długo pozostanie w pamięci gości. Aby nadać jej wyjątkowy charakter, pora sięgnąć po kryształ i kilka naszych ciekawych przepisów.

Zobacz więcej

Najważniejsze trendy w szkle i krysztale

Świat szkła i kryształu nie podlega krótkim, krotochwilnym modom. Eleganckie, zakotwiczone w tradycji rzemieślniczej kryształowe zdobienie, odkrywa piękno szlifu i koloru, prezentując nieprzemijające piękno – czasem minimalistyczne, czasem bogato zdobione – zawsze zachwycające…

Zobacz więcej