Szukaj
Close this search box.

BLANCA – nowa kolekcja Huty Szkła Kryształowego Julia

BLANCA - mix szlifów

Jest nam niezwykle miło zaprezentować Państwu najnowszą kolekcję autorską od Huty Julia , projektu uznanych, polskich artystów – Eli Trzewiczek-Pietkiewicz i Sebastiana Pietkiewicza. BLANCA – bo o niej mowa – to kolekcja, nad którą właśnie zakończyliśmy prace projektowe, zatem już niedługo ruszy też jej produkcja i sprzedaż.

BLANCA to kolekcja, której nazwa pochodzi od hiszpańskiej wersji francuskiego imienia Blanche lub z germańskiego blankus, blanchus co oznacza  „biała”.

BLANCA jest nietypowym połączeniem porcelany z kryształem i niestandardowym rozumieniem kolekcji, w tym przypadku nie jako zestawu stołowego składającego się ze szklanek, kieliszków, karafek itp., lecz z wielofunkcyjnych pojemników o różnych szlifach i kształtach. Pojemników wykonanych ze szkła kryształowego z porcelanowymi pokrywkami, które można dowolnie konfigurować, projektując tym samym swój własny zestaw. A oto co o tej wyjątkowej kolekcji mówią twórcy jej projektu:

„Kolekcja łączy w sobie biel tradycyjnej porcelany z serii Fryderyka i „kryształową biel” przezroczystego szkła Huty Julia. Jest to seria dla osób niezależnych, które chodzą własnymi drogami, o bogatej wyobraźni i wyjątkowym zmyśle artystycznym. Kryształowe pojemniki w towarzystwie porcelany nabierają wyjątkowego stylu i nieustannie zaskakują, zmieniając sposób ich wykorzystania oraz zachęcają do zajrzenia do środka. Kolekcja Blanca nie jest monotonna, łączy w sobie różne szlify, które można dowolnie zestawiać. Pobudza w nas naturę artysty i skłonności do fantazjowania przy dobieraniu różnych elementów z zestawu. W skład kompletu wchodzi pięć pojemników o różnej wysokości, w czterech różnych szlifach, które mogą służyć jako: bomboniera, cukiernica, wazon czy po prostu pojemnik na makaron, ciastka…” ~ Elżbieta Trzewiczek-Pietkiewicz

„Ta kolekcja jest świadomym balansem pomiędzy klasyką wzornictwa, a współczesnym spojrzeniem na rzeczywistość. Żyjemy w czasach dynamicznie rozwijających się technologii, realnego zagrożenia, dlatego potrzebujemy czasami spokoju i wyciszenia, skupienia na przedmiotach, które są łagodne i przyjemne. Retro formę uzupełnia prostolinijna dekoracja czyli szlif. W pewnym sensie jest to powrót do przeszłości, bowiem od wieków porcelana i kryształ gościły na naszym stole. Teraz możemy mieć je w postaci jednego przedmiotu, zestawu. Porcelana lubi kryształ.” ~ Sebastian Pietkiewicz

Blanca została zgłoszona do tegorocznej edycji MUST HAVE selected by Lodz Design Festival. Kto wie, być może powtórzy ubiegłoroczny sukces METROPOLIS autorstwa Sebastiana Pietkiewicza i zdobędzie tę prestiżową statuetkę…?

BLANCA - szlif 9117
BLANCA – szlif 9117
BLANCA - szlif 9058
BLANCA – szlif 9058
BLANCA - szlif 116
BLANCA – szlif 116
BLANCA - szlif 118
BLANCA – szlif 118
Udostępnij:

Inne posty